Sadok.vln.dp.ua

Садок

Имя: Пароль:

Топ 10

Останні коментарі

Теги

26 Жовтень 2015

Жовтень 26.10.2015

Ось і дочекалися справжньої барвистої осені.
Поки милуємось яскравими кольорами кінця жовтня, обдумуємо плани поточних садових робіт.


Що робить з листям, яке опадає?
Існує декілька версій використання опалого листя:


-просто перекопати разом з листям (спосіб прийнятний для декоративних, а не плодових дерев, так як разом з листям закопуємо зимуючих шкідників та грибкові хвороби). При обробці грунту та опалого листя ЕМ-препаратами листя за зиму перетрухне без розповсюдження болячок;

-згребти листя та закомпостувати. При правильно проведеному компостуванні, обробці ЕМ-препаратами, температура компосту підвищується до 70 градусів, при якій збудникам хвороб та шкідникам немає шансів вижити. Потім цей компост використовуємо як органічне добриво;

-згребти листя та спалити. В такому разі листя дуже швидко перетворюється на стерильний попіл, який теж є мінеральним добривом з приблизно таким складом:
CaCO3 (карбонат кальцію) — 17%
CaSiO3 (силікат кальцію) — 16,5%
CaSO4 (сульфат кальцію) — 14%
CaCl2 (хлорид кальцію) — 12%
K3PO4 (ортофосфат калію) — 13%
MgCO3 (карбонат магнію) — 4%
MgSiO3 (силикат магнію) — 4%
MgSO4 (сульфат магнію) — 4%
NaPO4 (ортофосфат натрію) -15%
NaCl (хлорид натрію) — 0,5 %

Крім того, не варто відкладати наступні роботи:

- обрізання ягідних кущів та плодових дерев (крім персиків та нектаринів - їх навесні обрізають, по квітам);

- обприскування дерев (залізним купоросом, бо мідний застосуємо навесні), можна обробити дерева карбамідом,

- обкопування штамбів дерев на діаметр крони разом із внесенням перегною, осінніх мінеральних добрив, попелу (до речі, попіл підвищує морозостійкість дерев, кущів);

-поливання дерев (якщо є така можливість) - "напоєні" дерева краще зимують;

-побілка штамбів дерев. Так, саме восени. Це захистить штамби від сонячних опіків та розтріскування при великих перепадах температур (наприклад, у лютому: коли вдень темна кора досить швидко перегрівається на сонці, а вночі замерзає). Якщо готуєте побілку з глини та вапна - то її потрібно оновити в БЕРЕЗНІ, до активізації шкідників. Готова садова фарба добре зберігається на деревах до весни. Садоводи радять додавати у садову фарбу карбофос - таку собі несподіванку для короїда (15г карбофосу на 1л.фарби);

- посадка зимових часнику та цибулі, посів кропу, петрушки, салату, моркви, руколи тощо;

- ще можна садити цибулинкові квіти: тюльпани, нарциси, лілії, крокуси, тощо.

І тоді садок буде гарним та врожайним smile

Прочитано: 2803 раз(и)

Коментувати

30 Вересень 2015

Догляд восени за плодовим садом

Восени в жовтні плодовий сад коштує вже без листя, голий. Приємно пройтися по м'яких листю і помилуватися осінніми барвами природи. Урожай зібраний і укладений на зберігання. З решти робіт залишилося тільки підготувати сад до зими.

Alt
У чому полягає догляд восени за плодовим садом?

По-перше, треба ще до снігу зібрати все листя і прибрати її подалі, а краще спалити. Особливо, якщо ваші яблуні вражені паршею. На смородині, жимолості або агрус листя скрутилися і почорніли — їх теж у вогнище. У листі зимують шкідники плодового саду. Хотілося, щоб зиму вони не пережили.

А ось листя і хвою декоративних дерев і чагарників можна не викидати, а використовувати як мульчу для укриття деяких рослин від морозу.

У будь-якому випадку, догляд за плодовим садом восени увазі його прибирання — пройтися по ньому з граблями і візком, прибрати сміття і привести все в порядок. Восени добре видно засохлі і зламані гілки плодових дерев і чагарників, які слід видаляти.

Осінній догляд за садом передбачає також очистку стволів від старої кори. Цю роботу треба проводити раз на три роки. Відмерлу кору зчищають металевою щіткою або шкребком. Робити це треба акуратно, не пошкоджуючи живу кору плодового дерева. Така операція, до того ж, дозволяє знищити залеглих на зимівлю під корою шкідливих комах.

Очистивши поверхню стовбурів і скелетних гілок плодових дерев, можна починати їх побілку вапняним розчином. І не треба відкладати цю роботу на квітень. Побілка захищає плодові дерева від сонячних опіків і перепадів денних і нічних температур в березні, та й у квітні. Сонце в цю пору року вже весняне і нагріває стовбури з південного боку, а ночі бувають морозні. Це призводить до так званих «морозобоін», тобто пошкоджень кори.

Alt
Тому побілку плодових дерев у саду краще і простіше зробити восени, ніж взимку. Для цього найпростіше — купити готові розчини. Але можна і самому приготувати Побілочну суміш. Вона складається з вапна або крейди, розведеного у відрі води до стану рідкої сметани. У розчин можна додати 300 г. мідного купоросу, а для стійкості покриття — 0,5 л Бустілат.

Догляд за плодовим садом восени — важлива завершальна сезон робота, яка не пропаде дарма.

http://stetsyuk.com.ua/doglyad-voseni-za-plodovim-sadom

Прочитано: 1060 раз(и)

Коментувати


Copyright &copy 2009-2024 https://sadok.vln.dp.ua/

| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |