Sadok.vln.dp.ua

Садок

Имя: Пароль:

Топ 10

Останні коментарі

Теги

02 Грудень 2015

Хризантема, гортензія, каріоптеріс, гейхера

Хризантема мультифлора жовта.
На осінь  - 3 кущі.
Ще буду ділити навесні 2016 року

 

 

 

Гортензія волотиста Limelight - вкорінений черенок, на весну 2016 року.


 Каріоптеріс (орехокрыльник) кладонський
- вкорінена гілочка, буде на весну 2015 року. (Вже зараз з корінцями, до весни ще наростуть).
Рослина посухостійка, дуже декоративна, близько 1 -1.5м. у висоту. Цвіте у серпні -вересні близько 40-45 діб. Садити на сонці. Має приємний аромат.

 

 

 

  Гейхера Brownies


Прочитано: 1223 раз(и)

Коментувати

27 Жовтень 2015

Гортензія

Найбільш поширеними формами садових гортензій є кущові види з великими кулястими суцвіттями. Наприклад:
Гортензія крупнолистна

Гортензія волотиста

Гортензія пильчата

Гортензія Саржента

Гортензія черешкова

Гортензія дуболистна

Найвитривалішою (холодостійкою) є волотиста гортензія. Її пагони добре визрівають до осені і не пошкоджуються морозами до - 40 С. На зиму їх не вкривають, захисту потребує лише коренева система і то в безсніжні морози. Деревоподібна гортензія не є дуже холодостійкою, але після обрізки підмерзлих пагонів, швидко відновлюється і в той же рік цвіте. Крупнолиста, пильчата та інші, поки рідкісні у нас гортензії, недостатньо зимостійкі і вимагають укриття. Багато сортів зовсім не зимують у відкритому грунті. У крупнолистних (садових) гортензій під час пізніх весняних заморозків часто підмерзають квіткові бруньки, після цього садові гортензії можуть не цвісти.

Умови вирощування

Гортензії садять на сонці або півтіні у захищеному від холодних вітрів місці. Найсвітлолюбною є волотиста гортензія. Хоча варто зазначити, що в умовах нестачі освітлення все гортензії формують розсипчасті суцвіття і цвітуть не так рясно.

Всі гортензії вологолюбні, їм необхідний систематичний, рясний полив і мульчування грунту. Дорослі волотисті гортензії можуть переносити досить тривалу посуху.
Гортензії краще ростуть на підкисленому ґрунті (з додаванням кислих торфів, перегною. Попелом не удобрюють). Калій же сприяє кращому цвітінню і підвищенню зимостійкості гортензій. Але вносити його краще у вигляді сульфату калію, але не золи.

У кольорових крупнолистних гортензій кислотність грунту і наявність у ній різних хімічних елементів, в першу чергу алюмінію і заліза, впливають на забарвлення суцвіть. Кисліший грунт і велика концентрація алюмінію і заліза роблять квітки синіми, а нейтральний та лужаний - рожевими.

Волотиста гортензія погано переносить пересадку в дорослому стані. Решту гортензій можна пересаджувати, підбираючи краще місце.

Розмноження

Живцями

З молодих пагонів, що виросли в цьому ж році, нарізають короткі зелені живці і поміщають для зростання в горщики, які заповнені сумішшю торфу, піску і перегною (або просто в землю).
Живці утопляют в землю не занадто глибоко, поливають і накривають пластиковою пляшкою. Укорінені живці висаджують на постійне місце.
Таким методом можна розсаджувати гортензію аж до середини літа.

Поділом куща

Навесні необхідно викопати кущ і розділити на стільки частин, скільки бруньок ви виявите. Присипте вугіллям розділене коріння, щоб уникнути хвороб і посадіть в заздалегідь підготовлені ями.
Нові паростки з’являться в цьому ж році, але цвістимуть тільки з наступного.

Відводками

Робиться це так: молоді однорічні пагони пригинають до землі і закопують його серединну частину з бруньками так, щоб верхівка відростка стирчала з-під землі. Перед цим зішкребіть кору близько бруньки на тій частині стебла, яка закопується, і мокніть її в корневин.
Через 2-3 тижні обережно відокремте укорінений пагін від материнської рослини.

Прочитано: 1119 раз(и)

Коментувати


Copyright &copy 2009-2024 http://sadok.vln.dp.ua/

| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |