Садок |
|
Топ 10Останні коментаріТеги
агроволокно
вільногірськ
вольногорск
гортензія
жовтень
земляника
календар садовода березень
квітень
мильдью
мучнистая роса
обмотування дерев
обрезка персика
огуречная сетка
персик
петуния
побілка дерев
полив
посадка
посадка земляники
проращивание
садок
садок вільногірськ
сеем томаты!!! нюансы и тонкости. садок
суниця
схема защиты винограда
травень
фитофтора томатов и картофеля. 25 минут на знания или годы на бесполезные супер-средства? садок
формировка
цитоспороз
червень
які сіють у відкритий грунт
|
01 Квітень 2018
Квітень 01.04.2018Пізня весна ущільнила графіки садових робіт. Обрізати дерева вже пізно, бо прокинулись бруньки.
Хто не побілив — негайно біліть дерева, щоб не потріскалась кора, бо в травні користі від побілки немає.
Садити можна дерева та кущі з голим корінням лише зі сплячими бруньками. Деякі розплідники для цього зберігають саджанці в погребах. Не купуйте саджанці з пробудженими бруньками, шанси на їх приживання дуже незначні. Якщо Вам дуже кортить посадити дерева саме навесні, поспішайте — у Вас максимум перших 2 тижні квітня (якщо буде прохолодна погода). Або краще перенесіть посадку саджанців на осінь. Примітка: саджанці з закритою кореневою системою: (у горщиках, контейнерах) можна садити в будь-який час.
Протягом місяця необхідно: - розкрити вкриті рослини: я обмотувала молоді яблуньки від зайців, укривали ожину і виноград, - виноград не поспішайте підв’язувати на шпалеру. Після розкриття обробіть бордоською сумішшю, або 3% розчином мідного купоросу (до розпускання бруньок), - дерева (особливо молоді) доцільно також обробити препаратами із вмістом міді (це профілактика грибкових захворювань, гнилостей), - прищеплювати дерева краще 23-24 квітня, - можна обрізати квітучі кущі, що зацвітають у літній-осінній період, - обрізати обмерзлі пагони троянд, за необхідності зробити формування кущів троянд, - підгодувати рослини азотними добривами (що стимулюють ріст зеленої маси), - посіяти в парничок городні рослини (після прогрівання землі), за місячним календарем це краще робити 23, 24 квітня, - зробити санітарну обрізку кущів смородини, крижовника, (вирізати пошкоджені, підсохлі пагони), краще це робити 15, 16, 17 квітня, - з приходом тепла прокидаються шкідники: довгоносики, які виїдають бруньки на ягідних кущах та плодових деревах. Необхідно обробити смородину і молоді деревця інсектицидами (актара, актеллік, каліпсо тощо), - суниці і смородину також доцільно обробити препаратами від кліщів (санмайт, омайт, енвідор, неорон). Ці препарати можна змішувати з актелліком та стимуляторами: епін, циркон, - крижовник при появі перших листочків обробляю хорусом для профілактики американської борошнистої роси. Повторну обробку роблю після цвітіння, - сіємо сідерати (гірчицю, фацелію), газонні трави, садимо декоративні кущі 21-24, 29-30 квітня, спеції (кріп, петрушку, салат тощо) листкові овочі 21-22, 29-30 квітня, корнеплоди 7-8, 16-17 квітня, - сіяти квіткові рослини краще 19-20, 27-29 квітня, - зробити захисні пояси на плодових деревах від попелиці та інших шкідників. Купуємо клей від мурашок та мишей, наносимо на дерево тонким кільцем в нижній частині стовбура. Працювати з клеєм треба ОБEРЕЖНО! Він прилипає до одягу та рук, дуже погано віддирається, працюйте в рукавичках та робочому одязі. Я роблю такі пояси раз на сезон — в квітні та забуваю про попелицю на деревах, - обрізати персики (нектарини), краще це робити 15, 16, 17 квітня. Так, ці рослини можна різати по рожевим бутонам і навіть по цвіту. Проводити процедуру треба кожного року: це стимулює дерево на появу молодих пагонів, на яких наступного року зав'яжуться плоди. У персика квіти з'являються лише на торішніх гілках. Тому ріст дерева постійно стримують приблизно до 2-х метрів. Якщо будете “жаліти” персик, він вимахає за кілька років на 3-4 метри і плоди побачите лише на вершечку. Правила обрізки дивіться у відеоуроках теми ”Персики, нектарини”. При розпусканні перших листочків обприскуємо персики препаратом скор (профіліктика курчавості), - посипати нірки кравчика (стригунця) порошком фенаксин, або олією розмішаною з водою, І, звичайно, милуємось весняними квітами! І тоді Ваш сад буде гарним та врожайним!
Прочитано: 839 раз(и) |
| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |