Sadok.vln.dp.ua

Садок

Имя: Пароль:

Топ 10

Останні коментарі

Теги

02 Жовтень 2015

Болезни винограда милдью

Прочитано: 577 раз(и)

Коментувати (0)

30 Вересень 2015

Догляд восени за плодовим садом

Восени в жовтні плодовий сад коштує вже без листя, голий. Приємно пройтися по м'яких листю і помилуватися осінніми барвами природи. Урожай зібраний і укладений на зберігання. З решти робіт залишилося тільки підготувати сад до зими.

Alt
У чому полягає догляд восени за плодовим садом?

По-перше, треба ще до снігу зібрати все листя і прибрати її подалі, а краще спалити. Особливо, якщо ваші яблуні вражені паршею. На смородині, жимолості або агрус листя скрутилися і почорніли — їх теж у вогнище. У листі зимують шкідники плодового саду. Хотілося, щоб зиму вони не пережили.

А ось листя і хвою декоративних дерев і чагарників можна не викидати, а використовувати як мульчу для укриття деяких рослин від морозу.

У будь-якому випадку, догляд за плодовим садом восени увазі його прибирання — пройтися по ньому з граблями і візком, прибрати сміття і привести все в порядок. Восени добре видно засохлі і зламані гілки плодових дерев і чагарників, які слід видаляти.

Осінній догляд за садом передбачає також очистку стволів від старої кори. Цю роботу треба проводити раз на три роки. Відмерлу кору зчищають металевою щіткою або шкребком. Робити це треба акуратно, не пошкоджуючи живу кору плодового дерева. Така операція, до того ж, дозволяє знищити залеглих на зимівлю під корою шкідливих комах.

Очистивши поверхню стовбурів і скелетних гілок плодових дерев, можна починати їх побілку вапняним розчином. І не треба відкладати цю роботу на квітень. Побілка захищає плодові дерева від сонячних опіків і перепадів денних і нічних температур в березні, та й у квітні. Сонце в цю пору року вже весняне і нагріває стовбури з південного боку, а ночі бувають морозні. Це призводить до так званих «морозобоін», тобто пошкоджень кори.

Alt
Тому побілку плодових дерев у саду краще і простіше зробити восени, ніж взимку. Для цього найпростіше — купити готові розчини. Але можна і самому приготувати Побілочну суміш. Вона складається з вапна або крейди, розведеного у відрі води до стану рідкої сметани. У розчин можна додати 300 г. мідного купоросу, а для стійкості покриття — 0,5 л Бустілат.

Догляд за плодовим садом восени — важлива завершальна сезон робота, яка не пропаде дарма.

http://stetsyuk.com.ua/doglyad-voseni-za-plodovim-sadom

Прочитано: 455 раз(и)

Коментувати (0)

29 Вересень 2015

Удобрюємо грунт восени - збираємо багатий урожай влітку

З настанням осені з грядок пішов останній вирощений урожай, а разом з ним грунт звільняється від більшості поживних речовин. Найбільш цінними елементами, які культурні рослини споживають з повітря, є азот, кисень, водень, вуглець, а от з ґрунту - фосфор, кальцій, калій і ґрунтовий азот.

Найвірнішим способом вважається добриво восени, якраз перед перекопуванням ділянки. Щоб рослинам і ґрунті підготуватися до зими будуть потрібні фосфорні та калійні добрива. Що стосується азотних, то ½ частина вноситься восени, після чого земля перекопується, а частина, що залишилася вноситься навесні перед формуванням зав'язей. Також перед осінньої перекопуванні ділянки, в грунт вносять органічні добрива. Гній, торф, компост розраховуєтьс в дозі 5 - 12 кілограм на 1м2. Такі обсяги вносять у грунт один раз на три роки.

Якщо вносити і органічні і мінеральні добрива, то при перекопуванні речовини перемішуються, з калійних добрив вимивається шкідливий для рослин хлор, а за зиму всі мінеральні добрива встигають розчинитися. Крім цього, якщо вносити фосфорні добрива саме восени, то вони сприяють осінньому зростанню коренів а, отже, збільшують вегетацію навесні. Але з мінеральними потрібно бути дуже уважними. Для того щоб не порушити діяльність ґрунтової мікрофлори, їх краще використовувати в якості підгодівлі і в помірних дозах.

Звичайно ж , установка строків внесення добрива повинна враховуватися виходячи зі структури ґрунту. Якщо ділянка знаходиться на схилі, який схильний водної ерозії, а грунт за механічним складом легка і має слабку поглинаючою здатністю, то набагато розумніше удобрювати її навесні. В інших випадках це робиться восени.

Що стосується органічних поживних речовин для ґрунту, то в осінньо - зимовий період вони розкладаються повільно, а процес їх перетворення в гумус проходить посилено, що сприяє поліпшенню родючості ґрунту. Для того щоб створити на ділянці справжній чорнозем, необхідно щоосені вносити в грунт гній або компост. Весняне внесення добрива дає одноразовий ефект на момент росту рослин. Іншими словами, восени Ви покращуєте родючість ґрунту, а навесні - живлення рослин.


Дотримуйтесь наших рекомендацій, і якість врожаю Вас приємно здивує!                                  

Прочитано: 467 раз(и)

Коментувати (0)

29 Вересень 2015

Как правильно обрезать яблоню

Прочитано: 578 раз(и)

Коментувати (0)


Copyright &copy 2009-2019 http://sadok.vln.dp.ua/

| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |