Sadok.vln.dp.ua

Садок

Имя: Пароль:

Топ 10

Останні коментарі

Теги

13 Листопад 2015

Шкідники суниці

Суничний кліщ (Tetranychus urticae)

Дуже дрібний (0,3-0,5 мм),блідо-жовтий, непомітний неозброєним оком. Зимують у основи листків. Весною, після відновлення росту суниці, кліщі на молодих листках відкладають яйця. Личинки, що виходять з яєць, висмоктують сік з молодих листків, у результаті чого вони зморщуються, затримуються в рості, жовтіють і відмирають. За літо розвивається 4-5 поколінь кліща, що розселяються по всій плантації. Для визначення необхідно регулярно обстежувати старі листки використовуючи збільшувальне скло (10-16х).

Попелиці (різні види).

Дрібні (2 мм) зелені чи жовто-зелені комахи, заселяють молоді листки з весни до кінця літа. Живляться рослинним соком, спричиняють деформацію листків та понижують продуктивність рослини.

Сунично-малиновий довгоносик (Anthonomus rubi)

Жук чорного кольору, вкритий дрібними сірими волосками, довжина тіла 2-3 мм. Личинки білі, безногі, зігнуті, з жовто-коричневою головою. Зимують жуки під грудочками землі, листям та рослинними рештками. Цей довгоносик – один з найбільш шкодочинних шкідників суниці. В кінці квітня – на початку травня жуки починають живитися молодими листочками, черешками листків, а потім бутонами, виїдаючи з них пилок. Перед початком цвітіння самки прогризають отвори збоку бутонів, куди відкладають по одному яйцю. Потім підгризають квітконіжку, яка надламується і відпадає. Одна самка протягом 20-25 днів відкладає до 100 яєць.

Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis)

Невелика (2 мм) видовжена, малопомітна комаха, що пошкоджує квіти та плоди. Ягоди суниці набувають характерного бронзового кольору та не набирають повного розміру.

Сунична листокрутка (Ancylis comptana)

У розмаху крил 12-15 міліметрів. Крила червоно-коричневого кольору, з напівовальною плямою вздовж заднього краю передньої пари. Гусениці спочатку сіро-зелені, з коричневою головою і грудним щитком, а потім стають сірувато-коричневими, з світло-коричневими бородавками на всьому тілі. Голова, грудний і анальний щитки стають блискучими, чорними. Довжина дорослої гусениці 12 міліметрів. Метелики відкладають дрібні прозорі яйця на нижню поверхню листя суниць. З яєць виходять гусениці, які скелетують молоді листки навколо середньої жилки, обплітаючи їх білою павутиною, іноді скріплюючи павутиною 2-3 листки.

Травневий хрущ (Melolontha melolontha)

Личинка травневого хруща – один з найнебезпечніших шкідників ягідних культур. Дорослий жук живиться листям дерев та відкладає яйця в кінці травня в грунт. Личинка, що відроджується, спочатку харчується органічними рештками, проте на наступний рік починає пошкоджувати молоді корені рослин. Найбільш шкодочинними є личинки третього року – при високій заселеності ділянки нерідко пошкоджується більше половини висаджених рослин.

Прочитано: 962 раз(и)

Коментувати (0)

13 Листопад 2015

Хвороби суниці

Борошниста роса (Sphaerotheca macularis)

Уражує листки, черешки і ягоди, обволікаючи їх білим борошнистим нальотом. Краї листків зморщуються і загинаються догори. Потім хвороба розповсюджується на квітконоси, квітки і ягоди. Недостиглі ягоди перестають розвиватися , стають бурими і засихають. Зимує гриб на уражених частинах рослин. Спори розносяться вітром, хвороба заноситься із зараженою розсадою. Сприяє розвитку хвороби тепла погода і підвищена відносна вологість повітря.

Сіра гниль (Botrytis cinerea)

Одна з найшкодочинніших хвороб суниці.Уражує рослини суниці – на ягодах, рідше на листках з’являються темно-сірі та бурі плями. Уражені ягоди та листки загнивають і покриваються густим сірим нальотом, яка є збудником захворювання. Особливо швидко поширюється у вологу дощову погоду.

Антракноз (Colletotrichum acutatum)

Прояв захворювання залежить від погодних факторів (для розвитку патогенна необхідне тепло та підвищена вологість). Зазвичай ознаки з’являються в період дозрівання врожаю. На зелених та дозрівших плодах з’являються вдавлені коричневі чи темні плями правильної округлої форми. При подальшому поширенні ознаки можуть з’явитись на черешках та вусах.

Плямистість листків (Mycosphaerella fragariae)

Найпоширеніша хвороба. Гриб уражує пластинки листків, черешки, вусики, квітконоси, плодоніжки. Проявляється хвороба у вигляді невеликих округлих червоно-бурих плям, які з часом стають білими, а навколо них утворюється темно-червоний обідок. За теплої погоди хвороба сильно розвивається і настає масове всихання листків, що спричиняє зниження врожаю наступного року.

Вертицильозне в’янення суниці (Verticillium albo-atrum)

Рослини відстають у рості, листки дрібні, черешки до кінця вегетації червоніють. Внутрішні частини коренів відмирають, перетворюються у суху гниль. Кущі набувають червонувато-жовтого забарвлення, протягом місяця гинуть.

Чорна коренева гниль (Fusarium, Rhizoctonia, Pythium)

Чорна коренева гниль спричиняється декількома патогенами. в середині літа і в другій половині листки нижнього ярусу буріють і відмирають. Молоде мичкувате коріння відмирає на початку захворювання. Головні і бокові корені втрачають здоровий колір і відмирають, рослини легко виймаються з грунту.

Прочитано: 935 раз(и)

Коментувати (0)

13 Листопад 2015

Інтегрована система захисту суниці

Якщо при обстеженні ділянки виявлено, що кількість грунтових шкідників (личинки травневого хруща та дротяники) перевищує шкодочинний поріг необхідно внести грунтовий інсектицид Форс 1,5 G (тефлутрин 15 г/кг). Цей інсектицид має фумігаційну дію (гранули розкладаються в грунті з виділенням газу, що вбиває личинок грунтових шкідників). Для досягнення максимальної ефективності препарат необхідно вносити у другій половині травня, коли шкідники виходять у верхні шари грунту для живлення.

Якщо планується висаджувати розсаду рано навесні (у квітні) – необхідно внести Форс у попередньому сезоні при підготовці грунту. Препарат вноситься рівномірно по поверхні грунту в дозі 12 кг/га і відразу загортається в грунт (культиватором чи фрезою). На грунтах легкого механічного складу після заробки препарату бажано провести коткування кільчасто-шпоровими котками. Через два тижні можна проводити обробіток грунту.

Проти грунтових шкідників також можна використовувати інсектицид Актара 25 WG (тіаметоксам 250 г/кг). Препарат додають у концентрації 0,4% до суміші глини та коров’яка та водою, яку використовують для замочування кореневої системи саджанців відразу перед висаджуванням. При виявленні грунтових шкідників після посадки – можна використовувати Актару у концентрації 0,25% для поливу (після збору врожаю).

Для профілактики грибкових захворювань після висаджування рослини обробляють мідь-вмісним препаратом (при відростанні 3-4 листків). Для цього можна використовувати такі препарати як Купроксат (сульфат міді 345 г/л) у нормі 4 л/га, Чемпіон (гідрооксид міді 770 г/кг) у нормі 2-3 кг/га або Косайд 2000 (гідрооксид міді 538 г/кг) у нормі 2 кг/га. Мідь-вмісні препарати бажано застосовувати також при відростанні нового листя після скошування (омолодження) насадження та восени.

При загрозі появи сірої гнилі (тривала дощова погода в період дозрівання ягоди) використовують високоефективні системні препарати:

- Світч 62,5 WG (флудіоксоніл 250 г/кг та ципродиніл 375 г/кг) у нормі 0,75 кг/га перед цвітінням та 0,75-1 кг/га після масового цвітіння. Цей препарат можна використовувати двічі за сезон. Мінімальний період очікування перед збиранням врожаю повинен становити 7 днів;

- Тельдор 50 WG (фенгексамід 500 г/кг) у нормі 0,8 кг/га. Препарат використовують один раз за сезон з періодом очікування 10 днів;

- Хорус 75 WG (ципродиніл 750 г/кг) у нормі 0,7 кг/га до цвітіння та 0,4 кг/га після цвітіння з періодом очікування 7 днів.

Проти борошнистої роси застосовують препарат Топаз 100 ЕС (пенконазол 100 г/л) у нормі 0,3-0,5 л/га (максимум двічі за сезон). Препарати Світч та Хорус теж ефективні проти борошнистої роси.

У весняний період стежать за появою шкідників – малиново-суничного довгоносика, попелиці, трипсів та ін. При перших ознаках використовують інсектицид Актеллік 500 ЕС (піриміфос-метил 500 г/л) у нормі 0,6 л/га. Цей препарат можна використовувати двічі за сезон – до цвітіння та після збирання врожаю.

Актеллік також ефективний проти суничного кліща, при виявленні цього шкідника також можна використовувати біологічний препарат Актофіт (аверсектин С 0,2%) у нормі 0,4 л/г

Прочитано: 905 раз(и)

Коментувати (0)

13 Листопад 2015

Стоит ли скашивать листья земляники после плодоношения»?

Итак, все зависит от того, в каком состоянии находится ваша плантация земляники, то есть поражены ли листья растений болезнями и в какой степени или же они выглядят здоровыми, а также в каком месяце вы планируете обрезать листья.

Не следует, не разобравшись в этом вопросе, полностью скашивать все листья, ведь они очень важны для нормального роста и развития растений. Питание кустам поступает через листья только на протяжении 70-80 дней, поэтому листья земляники обновляются три раза в год – весной, летом и осенью. Листья, образовавшиеся весной функционируют на протяжении 70-80 дней. Если подсчитать, это приблизительно с апреля по июнь включительно. После плодоношения на смену весенним отрастают летние листья. Весенние листья важны для получения урожая, летние – для закладки цветковых почек и накопления запасных питательных веществ, помогающих растениям перенести неблагоприятные условия зимы.


Спустя 70-80 дней ножка листа краснеет, и сам листок начинает покрываться "ржавчиной" и другими "цветами радуги", по нему становиться видно, что он стареет.

Если плантация имеет сильные признаки заболевания, то следует обрезать все листья, оставив точку роста, и провести обработку от болезней и вредителей. Делать это надо как можно раньше, сразу после сбора ягод, чтобы успели нарасти новые листья и растения успели подготовиться к зиме, окрепнуть. Иначе земляника может вымерзнуть зимой. После этого необходимо проводить регулярный полив такого участка и дать хорошее питание, то есть неоднократные подкормки. Тогда к осени ваша земляника сформирует мощные кусты и будет обильно цвести в будущем году.

А вот в августе-сентябре землянику лучше не косить, ведь до зимы она не успеет нарастить необходимый листовой аппарат, а листья дают растению естественную защиту от холода и создают комфортные условия для перезимовки. Многие привыкли в августе скашивать все листья, однако это негативно влияет на урожай следующего года, который закладывается именно в августе месяце.

Если листья здоровы, то срезать их все нет необходимости. Следует срезать только старые листья, которые расположены внизу куста, в зависимости от величины куста это в среднем 5-10 листочков. Листья обрезаю ножницами или тонким секатором, при этом не оставляю их на грядке, а обязательно их собираю и сжигаю, ведь они являются возможными источниками болезней. Ни в коем случае не обрывайте их руками, ведь этим вы травмируете корневую систему растений. Наряду с обрезкой целесообразно нормировать и усы, не позволяя плантации быть загущенной а также проводить рыхление почвы. В этом случае обработка от болезней и вредителей тоже обязательна, даже если вы делали профилактическую обработку весной, не забывайте это делать и после плодоношения с интервалом 7-10 дней. Также, спустя 2 месяца я по такому же принципу снова обрезаю старые нижние листочки, ведь это уменьшает вероятность появления болезней на земляничной грядке.

Прочитано: 924 раз(и)

Коментувати (0)


Copyright &copy 2009-2022 http://sadok.vln.dp.ua/

| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |