Sadok.vln.dp.ua

Садок

Имя: Пароль:

Топ 10

Останні коментарі

Теги

04 Березень 2017

Уліцид від слимаків

Для захисту городини від слимаків достатньо однієї обробки препаратом УлиЦид

  Слиз равликів на плодах і листі містить багато мікробів. Пошкоджені плоди їсти небезпечно Слиз равликів на плодах і листі містить багато мікробів. Пошкоджені плоди їсти небезпечно

— Cкільки прожив, а не думав, що прийдеться боротися з равликами, — каже 57-річний Володимир Зінкевич із Чернівців. Має дачу в передмісті. — Коли спека, десь пересиджують, а ввечері вилазять. Особливо активні після дощу. За ніч можуть пучок салату чи кілька стебел огірків знищити. Цього року висадив усе дуже рано — щоб рослини вологи максимально взяли. Слимаки половину знищили. Довелося підсівати, купувати розсаду й пересаджувати.

Господар зробив пастки для слимаків. Між грядками повкопував нижні частини від пластикових пляшок. Наливає в них розведене з водою пиво.

— Шкода переводити продукт, але що поробиш, — говорить. — Слимаки злазяться на той запах і я їх ловлю. Пересипаю сіллю й за кілька днів викидаю на смітник.

На городах слимаки харчуються молодими пагонами і плодами овочевих культур.

— Слимаки й равлики поїдають майже всю зелень на своєму шляху, — розповідає менеджер 34-річний Ігор ­Кривий із Києва. Його фірма реалізовує засоби захисту культур. — Доки рослина не зміцніла, можуть знищити її під самий корінь. Не гидують також декоративними в саду. Об'їдають листя, залишають самі сторчаки. Слиз равликів на плодах і листі містить багато мікробів. Пошкоджені плоди їсти небезпечно.

Існують три способи боротьби з молюсками — механічний, екологічний і хімічний.

— Перший полягає у визбируванні равликів і слимаків за допомогою пінцета. Потім їх знищують у міцному сольовому чи мильному розчинах, — пояснює. — Екологічний метод боротьби передбачає залучення на ділянку природних ворогів слимаків — їжаків і жаб. Для приманки перших використовують собачий корм, а для жаб роблять водойму. Це додаткові клопоти. Тому досвідчені садівники й дачники частіше використовують отрутохімікати.

При виборі засобів проти слимаків слід звертати увагу на їх склад. Щоб не зашкодити собі й середовищу.

— Із натуральних компонентів складається препарат УлиЦид українського виробництва, — продовжує Ігор Кривий. — Його гранули розсипають між рядками овочів. На "квадрат" потрібно десь 3–5 грамів. Одна обробка захистить город від слимаків. УлиЦид стійкий до дощів і роси, тому ефективний.

Автор: Олександр ГАНДЗІЙ

"Улицид" містить лише натуральні компоненти. Активна речовина — фосфат заліза. Тому безпечний для людини, нетоксичний для тварин і не має шкідливого впливу на дощових черв'яків і бджіл. Залишки препарату повністю розкладаються в залізо і фосфат.

 

Прочитано: 976 раз(и)

Коментувати (0)

02 Лютий 2017

Топіар

 

Озброївшись знаннями з книг і досвідом своїх знайомих, самі «просунуті» садівники потихеньку, методом проб і помилок, підступають до справжніх вершин садового мистецтва, підкорити які під силу тільки професіоналам. Одна з таких вершин - топіарне мистецтво.

Єгипет
Єгипет

«Топіарі», або «топіарі» - це мистецтво надавати рослині декоративну форму шляхом його обрізування. В принципі, та ж стрижка. Хоча, дивлячись на фігурне рослинне пишність, яке можна зустріти в парках усього світу, можна зрозуміти фахівців, які вважають за краще називати цей напрямок садового мистецтва «на іноземний манер». Адже язик не повертається сказати, що всі ці дивно красиві рослини, як ніби створені чарівною паличкою садової феї, просто-напросто підстригли!

м Агра, Індія
м Агра, Індія
Стрижка топиарной огорожі в Агре
Стрижка топиарной огорожі в Агре

Правда, садівники, навіть початківці, ніколи не скажуть це легковажне «просто-напросто». Мистецтво топіарі - дійсно одне з найбільш трудомістких і кропітких, що вимагає не тільки професійних навичок і художнього смаку, але і колосального терпіння. Це, до речі, могли б підтвердити навіть стародавні римляни, які вважаються родоначальниками топиарного мистецтва.

Англійське слово «topiary», яке ми використовуємо зараз, походить від латинського «topiarius», що означає «садівник».

Сад Museum Geelvinck-Hinlopen в Амстердамі
Сад Museum Geelvinck-Hinlopen в Амстердамі
Сад Museum Geelvinck-Hinlopen в Амстердамі
Сад Museum Geelvinck-Hinlopen в Амстердамі

В

Старовинний англійський сад Найманс
Старовинний англійський сад Найманс
Версаль
Версаль
Версаль
Версаль

В даний час сади в стилі «топіарі» можна зустріти по всьому світу, починаючи від Індії і Китаю і закінчуючи США. Кліведен, Кенонс Ешбі, Левенс Холл в Англії, Арборетум Ханневелл, Лонгвуд, Колумбус Топіарі Парк в США, сади Нішат, Амбер, Піжор в Індії, чудовий Сан-Сусі в Німеччині, сади Фонтенбло, Брессі, Шантіньі, Вілландрі у Франції, наші Кусково , Петродворец, Царське Село ... Ці знамениті назви - всього лише невелика частина зразків топиарного мистецтва. Заглянувши в ці рукотворні райські куточки, можна переконатися, що топіарі - це окремий світ, який є не тільки свідченням майстерності та багатої фантазії садівника, але також виразом певної філософії і ознакою вишуканого стилю життя.

Петродворец
Петродворец

Наприклад, знаменита на весь світ фігура Міккі Мауса в «Діснейленді» - «лейбл» фірми, що налаштовує на веселий безтурботний лад. А парки, цілком присвячені зеленим скульптурам динозаврів, - це і розвага, і джерело нових знань для відвідувачів.

Побувавши в парку, де абсолютно всі, починаючи від головної алеї та закінчуючи маленьким квіткою, точно відтворює картину знаменитого художника, відчуваєш особливу естетичну насолоду. А як чудово виглядає сад, витончені стрижені огорожі якого символізують романтичні переживання і історії! Тут є місце і легкому хвилювання, і дикої ревнощів, і крові, пролитої на дуелі через дами серця, і листів вітряної коханої, і розлитим сльозам самотності ... Можете уявити собі, як висловити всі ці почуття за допомогою стриженого чагарнику? А філософи від топіарі не тільки представляють, а й століттями втілюють всі ці яскраві емоції в різних садових елементах.

Топіар в стилі «шість соток»

А чи можемо ми з вами розповісти світу про свої почуття таким незвичайним способом? Так, звичайно, проте для цього доведеться як слід постаратися.

Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися мистецтвом топіарі, вивчіть якомога більше літератури на цю тему. Не варто обмежуватися однією-двома статтями в популярних журналах - щоб зрозуміти основи цієї технології, потрібно «перелопатити» не одне видання. Перше і головне, що ви винесете з будь-якої книги або журналу, - це те, що фігурна стрижка рослин - дуже складна, відповідальна, і, головне, неспішну справу.

Індійський заєць
Індійський заєць

Не варто очікувати, що вже через місяць зелений заєць або лев на вашій ділянці будуть залучати до себе заздрісні погляди сусідів і перехожих. Звичайно, ви можете придбати готову топіарне форму, яка миттєво прикрасить парадний ґанок будинку або «гостьову» частину саду. Однак не забувайте - це жива рослина, і якщо за ним постійно не доглядати, не підтримувати його ідеальну форму і, головне, не плекати його в десять разів більше звичайного, ваш дорогий топіар досить швидко пропаде.

На жаль, наші північні умови не дозволяють садівникам особливо «розмахнутися» у виборі рослин. Можливо, у продажу ви зустрінете найрізноманітніші сорти дерев і чагарників, проте далеко не всі вони зможуть винести наші перепади температур, а також вітер і високу вологість. Більшість ландшафтних дизайнерів рекомендують в якості основи для північно-західного топіарі липу мелколистную, клен польовий, ялину звичайну, японські спіреї, барбарис звичайний, козацький або середній ялівець, кизильник блискучий, снежноягодник, барбарис, тую західну, смородина, чорноплідна горобина.

Безсумнівно, величезну роль у виборі рослин грає їх декоративність. Тому, виглядаючи «піддослідний» кущик, звертайте увагу на екземпляри з дрібним листям (хвоєю). Акуратно підстрижені, вони утворюють щільну «махрову» поверхню без просвітів і «лисин». Бажано, щоб обраний сорт характеризувався досить повільним зростанням. Крім того, рослина має утворювати нові пагони протягом усього життя, і на його стовбурі має бути досить багато «сплячих» бруньок. Одним з найбільш підходящих варіантів для початківців топіарістов може стати японська спірея. З її допомогою можна створювати невисокі, але досить витончені і щільні садові скульптури.

Ваш вибір повинен бути обумовлений ще й тим, яку саме форму рослини ви хочете отримати. Досягнення топиарного мистецтва можна розбити на кілька груп. Перша, на вигляд найпростіша - це стрижена огорожа. Здавалося б, що може бути легше - висадити в ряд кілька кущів одного виду, підстригти і насолоджуватися зеленою стіною замість нудного забору! Тим більше, що за допомогою такої огорожі можна зонувати простір саду, надійно сховатися від сусідських поглядів, виділити і прикрасити дитячу площадку або створити незвичайне обрамлення для клумби. Однак на практиці рівно підстригти чагарник не так-то просто. Служіння музі топіарі не терпить ніякої суєти, і ідеально рівний зелений «парканчик» вийде у вас в кращому випадку на четвертий-п`ятий рік постійної стрижки.

Поради

  • Не скупіться на хороший інструмент. Для створення садової скульптури вам знадобляться шпалерні ножиці, секатор (або їх електричний варіант - пневмоножиці та кущорізи), садові пила, сучкорез.
  • Якщо ви влаштовуєте у себе на ділянці живопліт, не забудьте придбати і «запасні» рослини. Їх потрібно висадити десь в саду і підстригати так само, як і їх побратимів в «зеленій стінці». Для невисокою огорожі (до 1 м) підійдуть барбарис Тунберга, карликові сорти снежноягодника і туї західної. Для зелених «зборів» (висотою до 1,8 м) можна вибрати липу, тую, ялина, а з чагарників - великі сорти барбарису, кизильник, ялівець.
  • Ви цілком можете створити власний присадибну «грін арт». Для цього знадобиться горщик, прикріплений до нього дротяний каркас і два-три екземпляри мелколистного плюща, висадженого по краю горщика. У міру зростання ліан обплітає ними каркас, підв`язуйте батоги, прищипують їх верхівки, щоб рослина краще гілкувалася, і обрізайте бічні пагони. Така зелена скульптура влітку прикрасить ваш сад, а взимку - будинок.

Завжди в формі

Наступний щабель, більш бажана для багатьох садових романтиків, - це рослинна скульптура. Щоб у вашому саду сформувалося щось, що могли б упізнати як «качечку» або «черепаху» не тільки ви, але і ваші гості, має пройти кілька років кропітких зусиль. Але починаючому садівникові в будь-якому випадку не варто братися за створення таких складних фігур. Почніть з простих геометричних форм: куба, кулі, конуса. Через п`ять років регулярної обрізки отримаєте цілком стерпний «глобус». Для зручності можна використовувати спеціальний каркас із дроту. Все, що «визирає» з сітки, потрібно буде обрізати.

Не так давно утворилося ще одне відгалуження мистецтва створення зелених скульптур - так званий «грін арт». Незвичайні вуличні конструкції - чіткі фігури і витончені статуї - як ніби повністю складаються з квітів або строкато забарвлених рослин. Насправді це металеві каркаси, заповнені мохом, землею і пінопластом, куди висаджують сланкі однорічні та ліани. Інший варіант - безліч осередків, в які вставляються горщики з яскравими бегоніями, чорнобривцями, колеус і т. Д. Всередину конструкції підводиться шланг для поливу. Як і багато прекрасні речі, живуть такі статуї недовго, всього один сезон.

Ще одним варіантом топіарі можна назвати шпалеру - формовку рослин в одній площині. Гілки витягають в лінію, завдяки чому можна отримати не тільки ефектну деталь дачного ландшафту - красивий зелений коридор, а й, скажімо, досить економний по площі фруктовий сад.

Грін арт (м Ставрополь)
Грін арт (м Ставрополь)
японський бонсай
японський бонсай

Різні форми можна надавати і штамбові деревам, вистриг їх, наприклад, у вигляді куба або циліндра. Мабуть, самим цікавим і складним варіантом тут може стати своєрідна альтанка з декількох стовбурів штамбових дерев з об`єднаною кроною.

Своєрідним топіарі можна вважати і знаменитий японський бонсай. Адже за цією технологією покладено не тільки змінювати форму гілок, але і підстригати їх. Виростити бонсай самому дуже непросто, але створити щось в цьому стилі ви, звичайно, можете. Головне, знову ж таки, не помилитися у виборі рослини. Мабуть, в наших умовах найбільш підходящою основою стануть хвойні - сосна і ялівець.

Золоті правила топіарі

У будь-якому випадку, яку б форму ви не вибрали, створювати топіар потрібно з урахуванням кількох «золотих» правил:

  • вік рослини повинен бути не менше п`яти років;
  • не можна підстригати тільки що пересаджені кущі та дерева - цим можна буде зайнятися тільки через рік, коли вони досить зміцніють;
  • вкрай небажано за один раз знімати більш третини зеленої маси - рослина може не витримати такого жорстокого поводження;
  • не слід влаштовувати свої «перукарні» досліди частіше двох разів на рік і перед зимою;
  • дерево або чагарник, форму якого штучно змінили, стає особливо вразливим перед примхами природи, тому пестити і леліяти його тепер потрібно особливо ретельно.

Якщо, уявивши собі всі труднощі, ви все-таки не відступили від свого задуму, значить, ви - той самий ентузіаст, у якого напевно все вийде.

Ваш особистий Версаль чекає вас!

За матеріалами «Ландшафтні рішення» № 2 (04).

Фото: Рита Брилліантова, Тетяна Чечеватова, Олеся Бєляєва

 

Прочитано: 1107 раз(и)

Коментувати (0)

15 Січень 2017

Насіння компанії "Семена Украины" http://www.ukrseeds.com.ua/

Насіння компанії Семена Украины давно продається на наших базарах,  в лоточках, магазинах тощо, але з великою націнкою, можете перевірити.
Пропоную придбати насіння напряму від виробника. Вже не один рік тут замовляю.

Мінімальна сума замовлення - 90 грн.

 

Замовлення можете присилати на адресу: Sheba_vln(равлик)i.ua 

Оргвитрати: від 2% до 5% (за оформлення замовлення, в тому числі банківські послуги)

приймаю нові замовлення по 20.01 Wink

Замовлено.

Отримано 01.02.2017

Дякую всім учасникам за участь в СП!

Прочитано: 2409 раз(и)

Коментувати (4)

08 Листопад 2016

Листопад 08.11.2016

Осінні дощі рослинам на користь, але відкладають виконання нагальних справ завершення садового сезону.

752233237544613143e2895.75666093_articles_main_big.jpg                Що ще треба зробити в саду?

- обрізати дерева (крім персиків та нектаринів), виноград та кущі,

- скопати місце під городину (не обов'язково перевертати землю),

- обкопати дерева,

- згребти листя та спалити або скласти в компостну яму,

- зібрати всі муміфіковані та гнилі плоди, які залишились на деревах та землі (на яких переносяться хвоби) і в компост, або спалити,

- провести профілактичне опризкування саду залізним (або мідним) купоросом. В один сезон не рекомендується змішувати. Саме я восени бризкаю залізним, а навесні мідним купоросом,

- посіяти петрушку, кріп, моркву,

- облаштувати парничок на весну,

- ще можна садити дерева, кущі та виноград.

pobelka_plodovyh_derevev.jpg

Після настання тривалої холодної погоди з мінусовими температурами укриваємо деякі рослини:

- обриваємо листя на чайногібридних трояндах. Пригинаємо гілля троянд до землі, пришпилюємо чи накладаємо поверх лапник, гілки. Не можна вкривати матеріалами, що не пропускають повітря, бо кущі випріють. Основу куща присипаємо землею, торфом, або перепрілим гноєм,

- молоді деревця (особливо яблуні і персики) обмотуємо білими поліпропіленовими мішками або білим агроволокном. Так стовбурці не погризуть зайці та вони не перегріватимуться від лютневого-березневого сонця,

- укриваємо столовий виноград. Є декілька способів укриття, але головне – укриття не повинно щільно притискатись до лози та воно має провітрюватись. Наприклад: прикопування землею, укриття соломою і поверх – шифером, агроволокном, дошками, тощо.,

- суницю можна засипати листям (не рекомендується яблуневе, бо у суниці та яблуні багато спільних шкідників і хвороб), старою тирсою, сухим перепрілим гноєм або білим агроволокном,

- молоді лози ожини пригинаємо до землі та наверх кладемо поліпропіленові мішки, гілки, агроволокно або шифер,544821.jpg

- білимо стовбур та штамбові гілки фруктових дерев. Так, саме в зиму. Влітку стовбури дерев від опікив захищені листям. А в лютому-березні, коли яскраве сонце вдень стовбур нагріває, а вночі він різко замерзає – можуть з'явитися тріщини, морозобоїни (на фото). Саме в цих тріщиних потім ховаються шкідники та поселяються різні хвороби. Особливо небезпечні морозобоїни для кісточкових плодових дерев з їх твердою корою: абрикос, персик. Білий колір садової фарби відбиватиме сонячні промені та вбереже кору дерев від перегрівання. А також побілка з додаванням мідного купоросу залікує рани на стобурі та захистить його від грибкових хвороб, які розповсюджуються в сиру погоду,

- повністю замотуємо молоді персики та нектарини агроволокном або поліпропіленовими мішками,

- вкриваємо всі садові рослини, які не витримують великих морозів.

Прочитано: 871 раз(и)

Коментувати (0)


Copyright &copy 2009-2022 http://sadok.vln.dp.ua/

| Новини| СП по садовим рослинам та супутнім товарам| Календар садівника| Відеоуроки| Мої рослини на продаж| Виноград| Суниця-полуниця| Плодові дерева| Персики, нектарини| Ягідні кущі| Садові квіти| Добрива, хімікати, освітлення, полив, поради| Ландшафтний дизайн, декоративне садівництво |